Що відбувається під час психологічної терапії

Психотерапія — це тривалий процес пошуку себе, де є можливість бути собою, відчути свої бажання та мотиви, зрозуміти страхи й причини страждань. Це шлях аналізу відносин з людьми, особистого життя, становлення професійної кар’єри, у результаті якого людина свідомо формує своє життя.

Процес терапії цікавий, але не такий швидкий і легкий, як може здаватися. Почавши психотерапію, варто бути готовим до того, що життя стане наполегливо мінятися. Так, це добре, Ви для цього і прийшли. Але! — Кожні зміни даються складно, адже вони так довго підтримували рівновагу системи Ваших відносин.

Тому протягом терапії можуть приходити смуток, роздратування й незадоволення про те, що вже втрачене, що Ви проживаєте своє життя не так, як насправді того хочете. Одночасно приходить розуміння того, що так, як було раніше — вже не хочеться.

Але цікаве попереду! Ваші зміни — впевненість, стриманість та спокій відверто дратуватимуть тих, хто звик до Вас попереднього. Поступово нещирі друзі, не улюблена робота, невдалі стосунки стають не такими цікавими. У результаті Ви може змінити роботу і навіть вид діяльності, будувати нові сімейні стосунки або захопитися новим хобі. Часто відкривається естетична чутливість й бажання творити, створювати, отримувати задоволення від життя.

Врешті-решт, Ваші смуток і гнітючий стан зміняться на відчуття стабільності, задоволення та спокою. Життя, як і раніше, наповнене складнощами, але шлях вирішення їх стає більш свідомим.

Психотерапія — це нелегкий та одночасно захоплюючий шлях пошуку себе. Часом буває дуже складно. Значно впевненіше пройти цей шлях, розраховуючи на професійну підтримку й допомогу психотерапевта.

Інна Жмайло
Психолог. Психотерапевт.