Психологія дітей
Що може дати мама?
Мала дитина бачить світ через маму. Мамині вираз обличчя, погляд символізують те, що відбувається у цьому світі. Мама транслює те, що відчуває сама.
Достатньо хороша мама
Знаєте, яка мама хороша? – Та, що робить все, що в її силах і при цьому визнає, що може помилятися.
Література для батьків про виховання дітей
Рекомендую літературу для батьків про виховання і розвиток дітей, стосунки з ними.
Методи психологічної терапії дітей та підлітків
Психологічна робота з дітьми надзвичайно цікава й захоплива. Хороша налаштованість психотерапевта на дитину допомагає в невимушеній грі сприяти розумінню, підтримці й зціленню.
Дитяча гра та іграшки
І хто в нас тут? – Ящірка! От яка вона колюча – вся у шипах, зубата симпатяга!
Кріпіпаста – підліткове захоплення жахами
Сучасний простір, де відбувається підліткове спілкування – Інтернет. Тут є великий вибір різних підліткових субкультур. Вони можуть бути і позитивними і негативними. Розповім у статті про один вид Інтернет-жахів, яким можуть захоплюватися підлітки. Що це і головне, як розмовляти зі своєю дитиною у разі захоплення таким неординарним хобі.
10 фільмів для перегляду з підлітками
Мене часто запитують: який фільм подивитися разом зі своїм підлітком? Адже перегляд фільму допомагає розмовляти зі своєю дитиною про спільне, єдине, щось цікаве для обох.
Коли підліток пасивний
Синонімами слова «пасивність» є апатія, бездіяльність, загальмованість, інертність. Така поведінка має місце у підлітковий період й може закріпитися, як звичка, на тривалий час. Чому ж так відбувається?
Як виховати ліниву дитину. Поради для батьків.
Слова “лінь”, “лінощі” мають негативний відтінок, натякаючи на бездіяльність, пасивність, брак активності, нелюбов до праці й необтяжливе дозвілля. Досить часто лінощі є перепоною для досягнення бажаного успіху.
В очікуванні дітей
Часто так буває, що на відпускний період ми робимо перерву в психотерапевтичній роботі з дітьми. Наприкінці літа я вже з нетерпінням очікую малих клієнтів, готуюся, думаю про них…
Як приборкати дракона
Злість – одне з тих почуттів, з яким нелегко справитися не лише дітям, але й дорослим. Трапляється, що дитину злить геть усе. Тоді агресія стає великою перепоною у стосунках з друзями, заважає вчитися, впливає на здоров’я та настрій.
Щодо страхів у дітей
Дідусь Ау – цікавий персонаж. Він лякав перехожих у лісі. Хоча, як згодом виявилося, йому самому було страшно і одночасно дуже цікаво, що відбувається у світі людей…
Професії майбутнього
У зв’язку з бурхливим розвитком технологій, деякі професії починають “виходити на пенсію”, або навіть зникати. Про які тенденції на ринку праці йде мова? У розвиток яких вмінь та навичок наших дітей ми можемо інвестувати вже сьогодні?
Мислення, яке варто розвивати у сучасних дітей
Сьогодні очевидно, що діти стали іншими. Вони краще за дорослих розуміються у гаджетах, вміють одночасно робити декілька справ, зрідка виходять на прогулянку з друзями, проте ведуть активне життя у соціальних мережах.
Як формувати позитивне мислення дитини
Як часто ми, дорослі, згадуємо слова, які нам колись казали мама або тато в дитинстві? Зараз вони є джерелом впевненості і успіху, але часом – слабкості, тривоги й безсилля. Деякі слова, почуті дитиною від значимих, дорослих можуть супроводжувати людину все життя, впливаючи на її відносини, діяльність та здоров’я.