Що може дати мама?

Мала дитина бачить світ через маму. Мамині вираз обличчя, погляд символізують те, що відбувається у цьому світі. Мама транслює те, що відчуває сама.

Тому природнє прагнення мами бути щасливою, коханою і задоволеною допомагає відчути дитині, що цей недосконалий світ сповнений любові. А від стосунків, бесід, хатньої роботи, погоди, дружби, квітів, кохання, прогулянок, життя можна отримувати справжнє задоволення.

І тут важливо те, щоб мама щедро ділилася своїм вмінням. Просто щасливої мами самій по собі не достатньо. Задоволення є і в стосунках з дитиною. Читання на ніч казок, спів пісеньок, звичайне приготування їжі, де малеча возиться в ногах – приносять задоволення. Тоді дитина змалечку відчуває себе хорошою, важливою, потрібною у цьому світі.

Головне, що може дати мама – це любов

З часом дитина дорослішає і вчиться помічати потреби мами, зменшуючи свої претензії щодо неї. Тому що в завдання мами входить бути не тільки тою, що задовольняє потреби дитини, а і вчить здоровій фрустрації (незадоволенню). М’яка, але наполеглива відмова стимулює підростаючу дитину бути самостійною, справлятися з рядом посильних завдань, бачити потреби інших людей і дорослішати.

Також мама сприяє спілкуванню дитини з іншими людьми. Вона не зосереджує стосунки на собі єдиній, тому що мріє, що її дитина буде щасливою і в інших стосунках. Люди здатні на успіх і поразки, тому активне спілкування вчить взаємодії з різними людьми та сприяє формуванню адекватної картини світу.

Вона вірить в себе так само, як і вірить в дитину. Тому не прагне штучно прискорювати або змінювати її розвиток, відчуває інтереси й хисти дитини до того або іншого.

А ще мама будує стосунки з сином чи донькою по принципу довіри і поваги. Й очікує такого і до себе.  Тому її щире «я помилилася, вибач» звучить куди чесніше звинувачень, забувань чи ще щось. Це просто чесно і по справжньому, так буває.

Мама проживає з дитиною цінний досвід, що дає підстави вірити в те що можна:

  • сваритися, але любов та повага при цьому нікуди не тікають;
  • злитися один на одного і миритися;
  • проходити великі кризи, не втрачаючи опори під ногами;
  • втрачати, плакати і горювати, але потім знаходити сили і для радості;
  • боятися і справлятися;
  • любити неординарність;
  • мати різні погляди і бути разом;
  • бути неідеальними і при цьому розуміти, що життя все одно любитиме тебе 🙂